GRA TERENOWA

W niedzielę 6 października 2019 r. odbyła się przygotowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Dobrem, gra terenowa śladami głównych bohaterów, w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej” dla projektu „Józef Piłsudski i Konstanty Laszczka – splot życiorysów w drodze do Niepodległości”. W czasie jej trwania uczestnicy zapoznali się z faktami z życia Józefa Piłsudskiego i Konstantego Laszczki. Wszystkie działania zostały zaplanowane w oparciu o wartości bliskie naszemu Patronowi Szkoły – solidarności, wolności i wspólnej pracy – które przyświecały także tym, którzy walczyli o odzyskanie przez Polskę niepodległości.

W grze aktywny udział wzięli również uczniowie naszej szkoły razem z nauczycielami i rodzicami. Drużyny otrzymały mapy                   z wyznaczonym szlakiem, ich zadaniem było odnalezienie miejsc, w których spotkają niezwykłych bohaterów. Każda postać dawała drużynom zadanie do wykonania.

Imprezę zakończyło zwiedzanie wystawy „PL Piłsudski i Laszczka” w Muzeum Konstantego Laszczki w Dobrem, wspólne odśpiewanie pieśni patriotycznej pt. „My pierwsza brygada” oraz poczęstunek.